Jak logować się do ZOOM

  • Czym jest ZOOM
  • Jak dołączyć do spotkania online?
  • Jak logować się do platformy?

Kompletna instrukcja jak logować się do ZOOM przy użyciu różnych urządzeń.

Zoom to platforma do obsługi spotkań online, na której zakładamy swój profil, a następnie logujemy się poprzez przeglądarkę lub aplikację.

Aplikację na komputer lub telefon pobrać można z centrum pobrań lub sklepu z aplikacjami. Pod tym adresem znajdziecie wersję na urządzenie stacjonarne: https://zoom.us/pl/download.

Logowanie do ZOOM na komputerze

Jak logować się do ZOOM

Otwieramy stronę https://zoom.us/pl lub aplikację Zoom desktop client.

Aby dołączyć do konkretnego spotkania logujemy się na swój profil klikamy w zakładkę Główna oraz przycisk Dołącz.

Możemy także wprowadzić identyfikator spotkania czyli unikalny 9-, 10- lub 11-cyfrowy numer i swoją nazwę uczestnika. Nazwa uczestnika zalogowanego wyświetlana jest domyślnie, można ją zmienić w ustawieniach. Zdecyduj czy chcesz udostępniać ze swojej strony wizję i fonię i zaznacz udostępnianie wybranych opcji (kamerka, mikrofon) w lewym dolnym rogu okna spotkania.

Czytaj też: Czym jest Kontomatik?

Jak logować się do ZOOM poprzez Link

Link do utworzonego spotkania wysłać można za pośrednictwem wszelkich komunikatorów, mailem czy smsem. Po otrzymaniu go klikamy w link i otworzy się okno dołączania do spotkania. W zależności od przeglądarki internetowej w przypadku żądania otwarcia Zoom kliknij Pozwól.

Zostaniemy przekierowani do okna spotkania. W wyskakującym okienku pojawi się prośba o otwarcie lub pobranie aplikacji. Jeśli chcesz dołączyć do spotkania z przeglądarki bez logowania, po prostu kliknij Anuluj, a u dołu strony Dołącz z przeglądarki. Kliknij Pozwól, aby zezwolić ZOOM na dostęp do kamery oraz mikrofonu.

Jeśli masz utworzone konto na platformie ZOOM, zaloguj się swoją nazwą użytkownika, zaznacz opcję Zapamiętaj moją nazwę na przyszłe spotkania i kliknij Dołącz.

Pamiętaj o tym, że klient internetowy ma ograniczoną funkcjonalność i najlepiej działa w przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox i Chromium Edge.

Czytaj też: Bezpieczeństwo przesyłania danych

Dołączanie do spotkania na ZOOM poprzez aplikację

Mając utworzone konto zaloguj się do aplikacji ZOOM. Aplikacja ZOOM dostępna jest w sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne, na Twoim telefonie lub tablecie. Postępuj analogicznie jak w przypadku logowania na komputerze.

Jeśli masz już zainstalowaną aplikację i ktoś próbuje się z Tobą skontaktować, na wyświetlaczu Twojego urządzenia mobilnego zobaczysz powiadomienie z informacją o tym, kto do Ciebie dzwoni oraz z dźwiękiem dzwonka. Wybierz Akceptuj, aby dołączyć do spotkania z osobą, która do Ciebie dzwoni.

Pamiętaj, aby w ustawieniach telefonu zezwolić na dostęp aplikacji ZOOM. W okienku spotkania przy ikonkach mikrofonu lub słuchawek (lewy dolny róg) znajduje się strzałka. Po kliknięciu jej rozwinie się treść „włącz transmisję sieci/danych komórkowych” – zaznacz tą opcję.


12 października 2023 648 odsłon

PODOBNE ARTYKUŁY