Gotówka w obrocie czy gotówka na szybko – co wybrać?

  • Visset Biznes to nowa marka z dwoma produktami finansowymi B2B.
  • Gotówka w obrocie jest idealnym rozwiązaniem dla biznesu. Aż 12 000 zł i comiesięczne raty przez pół roku.
  • Gotówka na szybko to opcja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zastrzyku gotówki. Z każdym miesiącem maleją opłaty za jej posiadanie.

Gotówka na szybko i Gotówka w obrocie to dwa produkty finansowe dla biznesu, stworzone z myślą o aktywnych przedsiębiorcach. Dopasowane do ich potrzeb i możliwości, dzięki czemu trudno przejść obok nich obojętnie. Tak w skrócie prezentuje się odświeżona oferta dla biznesu.

Visset Biznes to nowa marka i jakość

Visset Biznes to marka stworzona z myślą o aktywnych przedsiębiorcach. Oferta dedykowana firmom została całkowicie przeprojektowana. Zmiany będą wdrażane stopniowo, ale już teraz firma Visset jest gotowa na ekspansję.

Nowe produkty dostępne są od listopada 2019 roku. Z kolei sam zamysł marki powstał dużo wcześniej. Na rynku nie ma obecnie drugiej tak dobrej oferty, która pozwoli na szybkie finansowanie małych lub średnich przedsiębiorstw, jednocześnie nie nadwyrężając ich krótko- i długoterminowego budżetu.

Gotówka w obrocie czy gotówka na szybko - co wybrać?

W niektórych branżach przychody i zyski zwiększają się jedynie sezonowo. W innych jest to w miarę stała i przewidywalna wartość, którą można zobrazować za pomocą prostej linii. Każdy przedsiębiorca małej i średniej firmy wie jednak, że czasami wszystko może ulec zmianie w dość krótkim okresie. Dodajmy do tego nieustannie zmieniające się aspekty prawne, nowelizowane ustawy regulujące działanie na rynku czy zmiany koniunkturalne. Całokształt dynamicznych zmian w dzisiejszym świecie sugeruje jedno – elastyczność i szybkość dostosowywania się do potrzeb klienta to obecnie jeden z najistotniejszych czynników sukcesu w każdej branży.

Zobacz też –> Co jest najważniejsze dla klienta B2B?

Wsłuchując się w potrzeby pojedynczych przedsiębiorców, przygotowaliśmy dla nich dwa nowe produkty finansowe. Oba rozwiązania dedykowane są dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich największą zaletą jest niższy koszt od rozwiązań konkurencyjnych, a także dopasowanie do sytuacji i możliwości przedsiębiorcy. Właściciel firmy sam decyduje, co jest dla niego bardziej odpowiednie w danym momencie. Nie ma też problemu z nadmierną liczbą opcji, dzięki czemu znając sytuację swojej firmy może bez problemu określić, w jakim kierunku chce podążyć.

Gotówka w obrocie czy gotówka na szybko - co wybrać?

Gotówka w obrocie

Gotówka w obrocie to produkt, który idealnie sprawdzi się u każdego przedsiębiorcy posiadającego stały dochód i potrzebującego dodatkowego zastrzyku środków finansowych. Pieniądze są dla niego dostępne na dowolny cel firmowy np. na rozwój projektu lub inwestycję.

Zaletą gotówki w obrocie jest możliwość odebrania kwoty w wysokości od 2 000 zł do aż 12 000 zł na sześć miesięcy. Szybko, łatwo i wygodnie. Otrzymując odpowiedni kapitał, przedsiębiorca może zrobić z nim co tylko zechce. Dla jednych kwota kilku lub kilkunastu tysięcy złotych będzie potrzebna do uregulowania pilnych zobowiązań, zaś dla innych będzie to szansa na zainwestowanie w sprzęt i rozwój upragnionego projektu biznesowego.

Gotówka w obrocie czy gotówka na szybko - co wybrać?

Gotówka w obrocie, jak sama nazwa wskazuje pozwala na obrót kapitałem wedle uznania. Co więcej, istnieje możliwość podniesienia limitu kwoty. Jej kolejną zaletą jest przewidywalność comiesięcznego kosztu. Rata jest stała każdego miesiąca.

Gotówka w obrocie – przykład wykorzystania

Przedsiębiorca A widzi potencjał w nowym projekcie biznesowym. Aby móc go rozwinąć, potrzebuje dodatkowych środków finansowych w kwocie 10 000 zł. W Visset Biznes istnieje możliwość otrzymania takiej gotówki na okres sześciu miesięcy. Oznacza to, że przedsiębiorca A nie tylko zyskuje dodatkowy kapitał na rozwój swojej firmy, ale również może zaplanować budżet i kosztorys na najbliższe pół roku.

Przedsiębiorca A każdego miesiąca będzie wpłacał tylko 1450 zł. Jest to stała rata, a więc z góry przewidywalny, niewielki koszt w porównaniu do uzyskanego kapitału w wysokości 10 000 zł na rozwój firmy.

Sprawdź Gotówkę w obrocie lub dowiedz się więcej

Gotówka na szybko

Gotówka na szybko to propozycja skierowana bezpośrednio dla osób prowadzących działalność gospodarczą i potrzebujących „na szybko” dodatkowych środków finansowych. Tutaj również istnieje możliwość podniesienia limitu kwoty. Do wzięcia jest od 2 000 zł do aż 5 000 zł.

Gotówka w obrocie czy gotówka na szybko - co wybrać?

Zaletą gotówki na szybko jest przede wszystkim jej wysoka elastyczność. Oznacza to, że raz pożyczona kwota na okres jednego miesiąca nie musi być w pełni zwracana po 30 dniach. Wystarczy przesunąć termin spłaty o kolejny miesiąc przy pomocy niewielkiej opłaty. Co najważniejsze – z każdym kolejnym przesunięciem wzrasta rabat, a więc koszt pojedynczego przesunięcia staje się mniejszy.

Gotówka na szybko – przykład wykorzystania

Przedsiębiorca B potrzebuje dodatkowych środków finansowych ze względu na pilną naprawę jednej z używanych przez niego maszyn. Bierze pożyczkę biznesową w Visset Biznes na kwotę 3000 zł.

Po miesiącu okazuje się, że w tym czasie pojawiły się jeszcze inne, nieprzewidziane wydatki i nie może pozwolić sobie na spłatę zaciągniętej pożyczki. Posiada jednak część odłożonej kwoty. Przedsiębiorca B może zatem spokojnie przesunąć termin spłaty o kolejny miesiąc za opłatą 600 zł bez ponoszenia dodatkowych konsekwencji. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym miesiącu – koszt kolejnego przesunięcia wyniesie już tylko 570 zł.

Sprawdź Gotówkę na szybko lub dowiedz się więcej

Zakładając, że pożyczkobiorca chciałby dalej przesuwać termin spłaty, wtedy wciąż miałby taką możliwość. Każde następne przesunięcie również byłoby niższe. Wobec tego, im dłużej przedsiębiorca B posiada zaciągniętą pożyczkę w Visset Biznes, tym mniej płaci za przesunięcie terminu jej spłaty. Przesuwanie może trwać do woli. Spłata może jednak zostać dokonana w każdym okresie. Jeśli przedsiębiorca B zdecyduje, że posiada już pełną kwotę – może dokonać jej spłaty w czasie, kiedy nie nadszarpnie to jego budżetu.

Zobacz też –> Jaka forma opodatkowania w biznesie jest najlepsza?

Podsumowując, Visset Biznes to nowa marka na rynku z dwoma produktami: Gotówka w obrocie i Gotówka na szybko. Oba rozwiązania są dedykowane małym i średnim firmom. Każda pożyczka posiada nie tylko unikalne cechy, ale zawiera również kilka wspólnych, co przekłada się na idealne dopasowanie pod wybrane potrzeby.

Klienci biznesowi mogą wybrać, który wariant jest dla nich bardziej optymalny z punktu widzenia przedsiębiorcy. Oba rozwiązania będą korzystne w różnych sytuacjach, co na pewno doceni każda osoba mająca styczność z prowadzeniem działalności gospodarczej. W przyszłości planowane będą kolejne zmiany i nowości, uwzględniające potrzeby aktywnych przedsiębiorców.

Ten artykuł zapewnia informacje edukacyjne i nie ma na celu udzielania porad prawnych, finansowych lub podatkowych.


5 listopada 2019 5 516 odsłon

PODOBNE ARTYKUŁY